Како да се зголеми член на маж дома без крем?

Зголемувањето на пенисот дома може да се направи без крем

Зголемете го пенисот дома без креми е можно. За да добиете опиплив резултат на растот, ќе мора да потрошите многу време и да бидете трпеливи. Постојат многу различни вежби кои ги изведуваат рацете кои помагаат да се зголеми должината и дебелината на пенисот, да се направи главата на органот пообемна.

Jelqing на арапски значи „молзење". Ефикасна техника изведена во различни варијации. Заклучокот е дека постојаното истегнување на пенисот придонесува за зголемување на кавернозните тела, повеќе крв тече во нив наспроти позадината на ерекцијата, што го зголемува пенисот во возбудена состојба.

За почетници, подобро е да се започне со техниката Jelqing. По 2-4 месеци обука, можете да преминете на посериозни техники. Според NUPers, екстремното извртување функционира ефикасно. Но, овој метод за зголемување на пенисот најдобро го практикуваат искусни мажи, бидејќи постои голема веројатност за повреда.

За раст на репродуктивниот орган во должина, можете да користите вежби како „јаже", „седење на пенис" итн. Ајде да размислиме како да го зголемиме пенисот без креми, и кои вежби ќе помогнат во тоа?

Jelqing техника за зголемување на пенисот

Арапската техника помага да се зголеми пенисот без маст и операција. Има различни верзии и свои карактеристики. Општо земено, постојат два вида на вежби: користење на гел/крем и сув тип на тренинг. Во првиот случај, не е неопходно да се користи специјализирана маст што го забрзува растот на пенисот. Алатката е неопходна за да ги олесни движењата за време на извршувањето на овие, за да можете да го земете вообичаениот лубрикант за секс.

Jelqing се прави со палецот и показалецот.

Пред да започнете со тренинг, неопходно е да се загрее пенисот. Тоа помага да се забрза протокот на крв, да се релаксираат меките ткива и кавернозните тела, што ја елиминира веројатноста за повреда на пенисот. Загревањето трае 5-10 минути. Користете купка со топла вода за пенисот или нанесете грејна рампа на трупот на органот. Некои користат дури и чорап во кој се истура топол сув ориз. Скротумот не треба да се загрева.

Jelqing се изведува на пенисот во мирна состојба, како и со ерекција - 50-100%. За оние кои штотуку стапнале на патот на зголемување на пенисот, подобро е да се започне со влажно џелкинг на пенисот во мирување. „Професионалците" можат да се справат со 100% ерекција.

Па, како да го зголемите пенисот без гелови? За да им помогнете на мажите, следнава вежба:

 • Нанесете лубрикант на пенисот, втријте во багажникот на органот. Откако е неопходно да се постигне потребниот процент на ерекција. Ако за време на вежбата лубрикантот брзо се апсорбира, тогаш не е забрането да се додаде малку;
 • Фатете ја основата на репродуктивниот орган со палецот и показалецот, кои формираат прстен. Компресирајте. Стискањето не е силно, но забележливо;
 • Тогаш прстенот мора да се премести - преместете се до главата на фалусот. Кога мажот ќе стигне до главата, неопходно е да се поправи во оваа положба 10-15 секунди;
 • Откако ќе се ослободите, повторете, но со другата рака.

Сувиот Jelq мора да се нанесува на сличен начин, само лубрикант не се користи, соодветно, има големо оптоварување на машкоста. Со силен притисок, постои ризик од повреда.

Прекумерното оптоварување или неправилните дејства за време на вежбањето доведуваат до формирање на хематоми, отекување на пенисот, хиперемија, болка, појава на капиларна мрежа поради пукање на најмалите капилари.

Екстремни пресврти за зголемување на должината и дебелината на пенисот

По екстремно извртување, болката во пенисот може да биде вознемирувачка

Значи, како да го зголемите пенисот без креми и операција? Според мажите, екстремното извртување на пенисот заслужува внимание. Овие вежби се препорачуваат само за оние кои вежбаат васкуларни тренинзи повеќе од шест месеци. Не можете да прибегнете кон такви активности ако има историја на воспалителни патологии, анатомски деформитет на органот, тешка искривување.

Екстремното извртување е уникатен тренинг кој се карактеризира со неговата разновидност. Ова се должи на фактот дека вежбата помага да се зголеми и должината и дебелината на машкоста. Предноста е што лекцијата има многу позитивни повратни информации оставени од мажи кои постигнале одреден резултат.

Имајте на ум дека не постои магично апче или лек што го промовира активниот раст на пенисот. За да изградите неколку сантиметри, ќе треба да потрошите 5-8 месеци и треба да вложите сериозни напори. Карактеристики на извртување: вежбата се изведува на 100% исправен фалус; Загрејте се пред вежбање.

Изведување на вежбата:

 1. Вообичаени движења за доведување на пенисот до ерекција. Подмачкувањето не може да се користи, сите дејства се вршат на сув орган.
 2. Потоа треба да ја земете главата на фалусот со раката и да почнете да ја извртувате. Тоа е како да исцедите влажна крпа од вода.
 3. Неопходно е да се извртува додека не се појават болни сензации. Кога мажот ќе достигне болна точка, треба да престанете. Во оваа положба, застанете 30 секунди, а потоа пенисот се ослободува.
 4. Повторете го извртувањето, но во друга насока. Севкупно, неопходно е да се извртува пенисот во секоја насока 5-25 пати.

Кога вежбата се изведува правилно, доаѓа до непријатност, а после тренинг се чувствува одредена напнатост во гениталиите. Работата може да се отежне. За време на извртувањето, едната рака е на главата, втората ја поддржува основата. Со раката што ја држи главата, треба неколку пати да го повлечете пенисот од себе.

Обуката за почетници е опасна со ризик од руптура на френулумот и воспаление на препуциумот и/или главата, појава на пукнатини во кожичката и модринки.

Често, синдромот на болка се открива во рок од 2-5 дена.

Збир на вежби за раст на фалусот

Зголемувањето на пенисот може да се постигне со вежбање

Можете да го зголемите пенисот без операција и креми со помош на домашна задача. Наједноставната вежба е јажето. Погоден е за мажи кои сè уште немаат практични вештини за зголемување на пенисот. Обуката е слична на екстремното извртување, но има одредени карактеристики.

Сите дејства се изведуваат на пенисот во мирна состојба. Доколку се забележи подигање за време на сесијата, тренингот се прекинува. Пенисот е извиткан, како и во претходната вежба - со едната рака ја потпираат основата на пенисот, со другата ја држат главата - со оваа рака го вршат потребното движење.

По часовите, потребно е добро да се загрее сексуалниот орган, масирајте со помош на лубрикант или лубрикант. Постапката за масажа трае 5 минути, помага да се зголеми циркулацијата на крвта во телото. „Јажето" може да се користи за лекување на еректилна дисфункција, бидејќи вежбањето позитивно влијае на протокот на крв.

Вежби за забрзување на растот на пенисот:

 • Доведете го пенисот до 70-80% ерекција. Потоа фатете ја основата на пенисот, почнете да ја свиткате машкоста во различни насоки. Свиткајте се додека не се појават болни сензации. Неопходно е да се изведат 10 набори во секоја насока. Почетно време за обука - 5 минути;
 • Обратно џелкинг. Нанесете малку лубрикант на пенисот, втријте го. Со стисок, прстенот ја спојува главата на органот и го повлекува до основата на пенисот. За време на извршувањето на ова движење, неопходно е да се делува не на кожата на органот, туку на самото стебло. Отпрвин, мора да се изврши со лубрикант, откако неговата употреба може да се напушти;
 • За да ја зголемат главата, ја стегаат основата на пенисот во ерекција, а со втората рака - со сите прсти, ја тријат главата 5-10 минути. Користете лубрикант бидејќи постои голема можност за повреда на главата.
 • Ако не сте задоволни од дебелината на пенисот, тогаш се користи удирањето со него. Земете сув пенис со рацете, палците се наоѓаат на врвот на багажникот, а останатите се подолу. Во процесот на обука, тие се движат од основата до главата. Со сите прсти потребно е силно да се притисне гениталниот орган, како да го „израмнува". Направете го тоа во рок од 10 минути. Постепено зголемувајте го времето на лекцијата, силата на товарот.

Отпрвин, се препорачува да се тренира секој втор ден за да не се оптоварува многу репродуктивниот орган. После тоа, можете да одите на дневни часови, доволно е да направите еднодневна пауза на секои 7-10 дена. Непријатноста во препоните по тренингот е варијанта на нормата; ако многу боли, тогаш некое време треба да престанете да вежбате.